Lexan™ Thermoclick™

Lexan™ Thermoclick™je nový typ z řady komorových desek pro ucelený zasklívací program. Spojuje v sobě kombinaci vynikajících vlastností komorových desek s velmi výhodným systémem instalace. Desky se spolu spojují na způsob pera a drážky, což umožňuje vytvářet hladké zasklené plochy bez rušivých spojů. Z exteriérové strany je plocha na pohled hladká a desky jsou osazené jen do hliníkového rámu. Z vnitřní strany, v případě delších desek v závislosti od zatížení, jsou desky příčně podepřeny vhodným profilem. Je to ideální systém na zasklívání stěn a světlíků výrobních a skladových hal s vynikající tepelnou izolací a dobrou propustností světla. Vhodný i pro sportovní centra, plovárny a výstavnické objekty.

Struktura Označení desky Tloušťka desky
mm
Hmotnost
kg/m2
U-hodnota**
(W/m2.K)
Thermoclick X-strukt. LTC40/4X 40 4,0 1,50
LTC50/9X 50 5,15 1,00

nestandardní produkt (iba vetší objednávky)

Zásaday instalace

Desky LexanTM ThermoclickTM jsou určené na ploché zasklívání kolmých a šikmých ploch. Při šikmé aplikaci je třeba dodržet minimální sklon 10º a spoje mezi deskami utěsnit ve vytvarované drážce neoprenovou páskou anebo silikonovým tmelem.


V závislosti od zatížení větrem a sněhem je přípustná maximální délka desek L = H - 42 (mm), anebo maximální rozestup podpůrných profilů P. Desky se na podpůrný profil ze zadní strany zajistí pomocí kovové příchytky, která se vkládá do drážky v deskách. Před samotnou instalací desek LexanTM ThermoclickTM  je nutné očistit hrany po řezu, z kanálků stlačeným vzduchem odstranit nečistoty a na okrajích horní i dolní strany utěsnit vhodnou těsnící páskou, například Multifoil.


- G3660C (těsnící páska bez filtru) oboustranné použití na desce v extrémně prašném prostředí, jinak se používá jen na horní stranu.


- AD3460C (páska s prachovým filtrem) používaná v standardním prostředí na spodní stranu desky, umožňuje odvod případného kondenzátu. Do zasklívacího otvoru se připevní hliníkové profily, ve kterých je z venkovní strany nasazené gumové těsnění. Připravené desky se nasunou do horního profilu, sklopí se a spustí i do dolního profilu, a potom se zasunou drážkou na pero předcházející desky (pokud ukládáme první desku: ta se zasune do bočního hliníkového profilu). Podobně postupujeme, dokud otvor nevyplníme téměř celý. Když zůstane nevykryta plocha o šířce X > 544 mm a zároveň X < 1000 mm, odřízneme z další desky tu část, na které je pero tak, aby zůstala deska s drážkou o šířce W = X-544 mm a zasuneme ji do otvoru a nadoraz do celé hloubky volného bočního profilu. V zasklívané ploše vznikne otvor přesně na poslední desku, kterou nasadíme do profilů a nasuneme drážkou na pero poslední desky. Potom pomocí přípravku povytáhneme zřezanou desku (W) z bočního profilu a zároveň ji drážkou nasuneme do předcházejících desek. Vytvoříme tak souvislou zasklenou plochu. Nakonec nasuneme gumové těsnění na profily i ze zadní strany. Pokud je to nutné, desky podepřeme podpěrami a zajistíme příchytkami.


Více technických informací ke stažení | >>

lexan ČR

TERCOPLAST s.r.o.
č.p. 147
763 15 Hrobice   
Česká republika
www.tercoplast.cz

border
e-mail: lexan@tercoz.cz
Tel: +420 577 982 496
Mobil: +420 605 204 780
border

E-SHOP
prodej LexanTM
a příslušenství
www.lexan.cz


Lexan-polykarbonátové platne

Lexan Slovensko

TERCOPLAST, s.r.o.
Zátišie 1
851 03 Bratislava
Slovenská republika
www.tercoplast.sk